Здравко Чолиќ

zdravko colicКонцертот на Здравко Чолиќ, миленикот на дамите во Македонија кој доаѓа по нешто повеќе од една година од големиот скопски концерт во арената „Борис Трајковски", ќе се одржи во предвечерието на големиот празник Илинден, односно на 1 август на стадиoнот Билјанини извори во Охрид.

Ве известуваме дека билетите за најголемиот музички настан летово – концертот на најголемата ѕвезда на просторите на поранешна Југославија, Здравко Чолиќ веќе се пуштени во продажба.
Организаторите на концертот подготвија специјална понуда која ќе трае до 15 јуни - Партер билетите ќе се продаваат по промотивна цена од 400 денари, цена која по овој датум ќе претрпи промена и ќе биде 500 денари, односно како ќе се доближува денот на концертот така истата ќе се зголемува. Влезниците за фан пит ќе чинат 700, за трибина 600, а за ВИП делот 1000 денари.
GOLD VIP картите се купуваат исклучиво во пакет по 4 карти, а со нив добивате коњопој маса со столчиња.

Резервации за GOLD VIP Пакет со флаша може да направите и купите на 071 338 001. Бројот на билети е строго ограничен.
GOLD VIP FINLANDIA - 5000 денари
GOLD VIP TULLAMORE - 6000 денари
GOLD VIP JOHNNIE WALKER - 7000 денари

zdravko colic