Zagreb Calling

billy idol zagrebZagreb Calling е новиот проект кој што Авалон продукција го стартуваат летово во Хрватска. Британската рок легенда BILLY IDOL е предводник на изведувачите на првиот „Zagreb Calling“, кој ќе се одржи на 13ти и 14ти јули на најомилениот градски отворен концертен простор – СРЦ Шалата. Billy Idol ќе ja посети хрватската престолнина во склоп на големата европска турнеја по повод неговиот актуелен албум „Kings And Queens Of The Underground” кој на пазарот се појави во октомври минатата година, а кој доби одлични критики од престижните Rolling Stone, Ultimate Classic Rock и др. Како специјални гости на Billy Idol ќе настапат големите балкански атракции Партибрејкерс и ПсихомодоПоп.
faithlessСледниот ден, на 14ти јули, на сцената во Загреб ќе настапат едно од најголемите имиња на елктронската музика во изминатите две децении – британските FAITHLESS. Во Загреб, Sister Bliss и Maxi Jazz доаѓаат во склоп на својата турнеја, Faithless 2.0, со која слават 20 години импресивна кариера.

Билети во предпродажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се.

Дневениот билет за 13 Јули изнесува:
Партер - 1900 денари
ВИП - 2900 денари

Дневениот билет за 14 Јули изнесува:
Партер - 1900 денари
ВИП - 2900 денари