Whitesnake Ljubljana

whitesnake ljubljanaОгромно задоволство ни е да Ве информираме дека Авалон продукција за прв пат самостојно ќе се претстави на словенечкиот со спектакуларен концерт на легендарните Whitesnake, на 12 јули во љубљанската хала „Тиволи“.

Токму со љубљанскиот концерт, Whitesnake ја отвораат европската турнеја во рамките на THE GREAТEST HITS TOUR, коjа што славните рокери неодамна ја најавија, а која ќе опфати настапи во повеќе европски градови.
Мегаплатинестите Whitesnake неодамна ја завршија „The Purple“ турнејата и веднаш ја најавија јубилејната турнеја за 2016-та година, насловена THE GREAТEST HITS TOUR, која ги вклучува најголемите хитови и песни од култните албуми „Slide It In“, „Whitesnake„ (1987) и „Slip Of The Tongue“.
    Со голема возбуда го очекуваме концертот во Љубљана, во рамките на Greatest Hits World Tour, после 40 години активно настапување и пишување музика. Додека го пишувам ова, ние го завршивме нашиот исклучително успешен концертен циклус за 2015 година, откако го објавивме „The Purple“ албумот. Почестен сум што имав турнеја низ овој неверојатен свет со кој ја делам музиката веќе 40 години, славејќи незаборавни моменти, со милионска публика... Им благодарам на сите што беа дел од ова наше заедничко патување во период од над 4 децении - изјави David Coverdale.

Влезниците за концертот на Whitesnake во Љубљана во Македонија ќе можете да ги купите преку продажната мрежа на Купи Карти За Се, по следниве цени:

Партер - 2450 денари
Трибини - 2750 денари
Фан Пит - 3050 денари