TOTO

КРАЛЕВИТЕ НА ЖИВАТА СВИРКА - ТОТО ВО БЕЛГРАД!!!

toto

Официјално известување од Авалон продукција

Почитувани

Сакаме да Ве информираме дека во договор со менаџментот  на бендовите,одлучивме  концертите кои оваа година го сочинуваат Belgrade Calling Festival 2015-Judas Priest,Helloween I Steel Temple 29.06  и Тото 30.06 да бидат префрлени од open air на Ушќе,во затворен простор во Комбанк Арена.

За оваа промена има две причини-прва и основна е што временската прогноза за Белград најавува константен дожд и лошо време до крајот на овој месец.

Причина број два е што во меѓувреме се јавија огромен број на фанови кои бараат влезници за седење за двата дена од фестивалот,а на Ушќе неможе да се изведе тоа.

Ова е финална одлука и повеќе нема да има промена на локацијата за Belgrad Calling Festival 2015.

Важно:сите фанови во Македонија кои до сега набавиле влезници за концертот на Тото, Партер/Фан Пит остануваа исти и не треба да се менуваат.

Сите фанови кои набавиле влезници за Judas Priest/Helloween/Steel Temple за Партер/Фан Пит остануваат исти и не треба да се менуваат.Фановите кои купиле влезници за Golden Parter можат да ги заменат за седење и да им бидат вратени назад 300ден.на продажното место кај што ги набавиле влезниците.Од денес во продажба се влезници за седење по цена од 1800ден.

Авалон Продукција

Еден од најголемите американски бендови на сите времиња – TOTO  ќе одржи концерт на 30 јуни на Калемегдан во рамките на музичкиот серијал Belgrade Calling.

После низа врвни имиња како што се Iron Maiden, Green Day, Ozzy Osbourne, Billy Idol, Morrissey, Faith No More и Whitesnake, ова лето во Белград ве повикуваат и популарните рокери од Лос Анџелес!

Познати по своите врвни свирачки достигнувања, бендот кој светската музичка јавност го третира како еден од најдобрите live бендови во музичката индустрија и ги карактеризира како „Кралеви на живата свирка“ – ТОТО, тргнуваат на голема двегодишна светска турнеја со која одбележуваат 35 години музичка работа и со нов албум кој излегува на пролет 2015 година. За родоначелниците на стадионскиот рок ова ќе биде 22-ра турнеја и 13-ти по ред студиски албум, после низа мултиплатинести плочи продадени во преку 35 милиони примероци.

Хитовите како што се „Rosanna“, „Africa“, „Hold The Line“ и многу други им донесоа бројни признанија со пет „Grammy“ награди!

Влезниците за овој концертен спектакл по цена од:
1590 денари за ПАРТЕР
,
2100 денари за ФАН ПИТ
2400 денари за ВИП
2100 денари Превоз
3590 денари Партер аранжман (влезница+превоз)
4100 денари ФАН ПИТ аранжман (влезница+превоз)
4400 денари ВИП аранжман (влезница+превоз)

во продажба ќе бидат пуштени од 5 декември (петок) преку продажната мрежа на
Купи Карти За Се.

НАПОМЕНА!!!

*посетителите кои ќе купат превоз карта или еден од пакет аранжманите задолжително да ги испратат своите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на contact@kupikartizase.com

*во превоз билетот и пакет аранжманите не е вклучено задолжително патничко осигурување

*последен рок за купување на превоз билет или пакет аранжман е на 25.06.2015

*поаѓање од Дрво Декор на 30.06 во 07:00

Билетите се достапни исклучиво во продажните места на ККЗС кои поседуваат туристичка лиценца
(Скопје: Пола Југотон - ГТЦ  кат, ТА Савана Скопје - Продажно место City Mall, ТА Савана Скопје - Продажно место Центар, Atlantis Скопје, Прилеп: Atlantis, Битола: Globus Travel Servis, Atlantis, Охрид: Туристичка Агенција „Вис Пој", Atlantis, Куманово: Joco Turs T. A., Струмица: Atlantis Струмица, Штип: Eurotours, Тетово: Патник - Вокер, Гевгелија: Дори Травел)