TALAMASCA

talamasca

SUN Production со особено задоволство Ве канат на настанот што ќе ја отвори новата сезона одлични забави во градот!!!

Чест ни е да го најавиме гостувањето на едно од најголемите имиња од светот на транс музиката и дефинитивно омилениот дј на македонската публика. Францускиот волшебник TALAMASCA со повеќе часовен настап во живо и дј сет ќе ја запали публиката.

Поводот за гостувањето на легендарниот TALAMASCA е неговиот нов албум LEVEL 9 кој го издаде неодамна за еминентната издавачка куќа DACRU RECORDS.

Во сабота на 4 октомври во спортскиот центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ не го пропуштајте настанот што ќе ја одбележи есента...

TALAMASCA - Live

Домашна подршка:

DARE
SOUND KILLAH
DEJAN DOGY


Сабота 4 октомври 2014
Старт: 22:00 Часот

Влезници во предпродажба од понеделник 15 септември во ограничен број по супер промотивна почетна цена за првите петстотини влезници од 300 денари, а потоа 400 денари, во 1/2 Југотон и дистрибутивната мрежа на www.kupikartizase.com