SOLOMUN

Во ко-продукција со MOVING CITY & Nordstern Basel

ТИРАНА,

Централен плоштад, 21.05.2022,

********

ТИРАНА - Европска младинска престолнина за 2022.

Во поширокиот контекст на активностите врзани за оваа

престижна и заслужена титула, ова без сомнение ќе биде настан

за паметење!

По тој повод, за Тирана по втор пат оваа 2022 година, (првиот

пат беше Maluma на 13 март 2022), организираме аранжман

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ, со (или без) вклучена влезница, со

следнава

ПРОГРАМА:

ПОАЃАЊЕ од Скопје во сабота на 21.05 наутро во 7 ч на паркингот кај хотел ВИП

(наспроти новиот Ист Гејт Мол) ... Патот води преку Косово исклучиво по нови

современи автопати се до целта. Возењето со вклучени паузи и гранични формалности

трае 7-8 часа.

ПРИСТИГНУВАЊЕ во Тирана околу 15 часот и паркирање на паркинг во

централното градско подрачје, на 15 мин пешки до местото на настанот, Централниот

градски плоштад „Скендербег“. Слободно време за заеднички (со водич) или

индивидуални прошетки по Центарот на Тирана.

ВЕЧЕР, следење на концертот (почеток најавен за 18 ч, крај во 01 по полноќ) и по

неговото завршување, собирање на групата на паркингот кај автобусот и поаѓање кон

дома.

Ноќно возење по истата рута како при доаѓањето.

ПРИСТИГНУВАЊЕ во Скопје во недела 22 мај околу 9 часот претпладне.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

САМО ПРЕВОЗ = 2700 ден

ПРЕВОЗ + БИЛЕТ = 4200

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

... Автобуски превоз со лиценциран туристички автобус на наведената релација

Скопје-ТИРАНА-Скопје

... Билет за концертот (важи за пакетот ПРЕВОЗ + БИЛЕТ)

... Организација на патувањето со 24 часовна придружба од страна на лиценциран

водич-придружник.

ЗАБЕЛЕШКА.1.. : За овој аранжман не е задолжително пасош, може да се патува и

само со лична карта.

ЗАБЕЛЕШКА.2.. : За реализација на овој аранжман потребни се минимум 15

патници.

Доколку имате некои дополнителни прашања, слободно консултирајте не преку е-

маил info@eurotoursstip.eu или тел 078 473 181.