SKOPJE CALLING | DAVID GUETTA

КОНЕЧНО SKOPJE CALLING!

DAVID GUETTA
ВО АРЕНАТА „ФИЛИП ВТОРИ“, ROBIN SCHULZ СПЕЦИЈАЛЕН ГОСТИН

skopje callingАвалон продукција со огромно задоволство Ви најавува дека македонската публика и публиката од целиот регион на 5-ти јуни ќе има единствена прилика да присуствува на досега најголемото шоу во историјата на Република Македонија, прво од овој тип на арената „Филип Втори“, по примерот на сите светски метрополи...

Под франшизата Skopje Calling, со невидена светска продукција спектакуларно шоу ќе одржи една од најголемите глобални ѕвезди на денешницата, најголемиот хит мејкер на 21 век, неприкосновениот David Guetta. На светската музичка сцена, David Guetta важи за многу повеќе од диџеј и продуцент, статус што го заслужи уривајќи многу рекорди. Неговите соработки со Rihanna, Madona, Kelly Rowland, Estelle, Akon, Fergie, Sia, Lady Gaga, Britney Spears, Nicki Minaj и уште многу други, станаа светски хитови.

Пред Guetta како специјален гостин ќе настапи Robin Schulz, еден од најактуелните диџеи во последниве неколку години и сигурно највртениот артист во последниве неколку месеци на сите светски радио станици. Тој во Скопје ќе изведе 90 минутен сет со најголемите денс хитови со кои ги освои светските топ листи, водечките фестивали и клубови ширум светот, како: „Prayer in C“, „Sun Goes Down“, „Sugar“, „Headlights“, „Show Me Love“, „Yellow“...

flaerSkopje Calling 2016 ќе биде досега невидено продукциско шоу во Македонија. Стадионот ќе биде во функција со полн капацитет. Шоуто ќе започне со настап на локални диџеи, како и новата француска диџеј ѕвезда Kungs.

Последната голема светска музичка сензација, Ера Истрефи, која во изминативе неколку месеци својата светска популарност ја доживеа со мегахитот „Бонбон“ (речиси 55 милиони прегледи на Јутјуб), што резултираше со потпис на најголемиот музички лејбел Ultra Music, ќе биде специјална гостинка на првото издание на Skopje Calling, на кој ќе настапат ултимативниот хитмејкер Дејвид Гета и германскиот суперстар диџеј Робин Шулц.

eraМегапопуларната Ера Истрефи за прв пат ќе настапи пред македонската публика. Нејзиниот настап е предвиден пред оној на Робин Шулц.


Билети во предпродажба преку Купи Карти За Се.

Во продажба се пуштени и VIP Пакети, односно 4 VIP карти + висока маса + шише (Dewar's, Dewar's white label, Bushmills, Sky Vodka) по избор, по цена од 10000 денари.

 

skopje calling mapa

 

Купи Карти За Се забранува било какви превземања на текстови и слики од оваа веб страна.
Сите превземања кои се без дозвола на Купи Карти За Се, ќе се сметаат за нелегални и
ќе бидат предмет на соодветна легална процедура!