Саша Ковачевиќ Охрид

sasa kovacevic ohrid
Миленикот на женската публика, момчето со најубавите балади Саша Ковачевиќ. ја најави својата летна турнеја низ Македонија.
Еден од градовите каде ќе одржи свој концерт е и Охрид.

30 Јули,
Стадион Билјанини Извори,
почеток 21 часот (вратите се отвораат во 19 часот)

Билети во предпродажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се.
Билети по цена од
партер - 400 денари (до 26. 07, а потоа цената ќе изнесува 500 денари)
трибина - 600 денари
фан пит - 700 трибина

sasa kovacevic ohrid mapa