Saban Saulic - ОТКАЖАН

saban saulic

Почитувани,

Ве известуваме дека претстојниот концерт на Шабан Шаулиќ во Струга е откажан. Сите оние кои купиле билети од продажните места на ККЗС истите ќе можат да ги вратат на продажните места од каде што ги купиле и парите ќе им бидат вратени. Оние кои купиле онлајн билети, да ги достават бројот на нарачка и датумот на трансакција на contact@kupikartizase.com и парите ќе им бидат рефундирани во рок од неколку работни дена.

Во време кога е актуелен како претседател на жири кое што ја бира следната ѕвезда на Гранд продукција, кога руши рекорди на продажба на својот последен албум, негови песни не се симнуваат од првите места на српските фестивали, Балкан Медија Ви го најавува целовечерниот концерт на Шабан Шаулиќ.

На овој концерт ќе имате неповторлива можност да уживате во хитовите како: „Жал“, „Доџи да остаримо заједно“, „Снег је опет Снежана“, „Све ти опраштам мајко“, „Краљице мога срца“ и неброено многу други, поради кои што и денес, Шаулиќ важи за крал на народната музика, и не само во Србија туку на просторот на цела поранешна Југославија.

Концертот ќе се одржи на 31 Јули, петок, на Градскиот Стадион во Струга (стадионот на ФК Караорман), со почеток во 21 часот.

Билети во предпродажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се, по цена од 400 денари.