ROLLING STONES

rolling stonesТурнејата на легендарните ROLLING STONES наречена 14 ON FIRE повторно зема замав. Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts и Ronnie Wood ги продолжуваат својате мега успешни настапи, во продолжение на нивната мамутска турнеја во Велика Британија и САД минатата година. Како и секогаш нивните бројни фанови очекуваат многу од легендарните песни, класици и пионерските настапи ширум светот. Бендот кој собира три генерации на публика на турнејата ќе ги свири култните песни како што се ‘ Gimme Shelter ‘, ‘ Paint It Black ‘, ‘ Jumping Jack Flash ‘, ‘ Tumbling Dice ‘, ‘ It’s Only Rock’n'Roll ‘ и други неочекувани песни кои ќе Ви ја направат вечерта единствена. Најблиску до нас ќе можеме да ги видиме во Виена на 16 Јуни на стадионот Ernst Happel Stadion

ЦЕНА: 16.000 денари

Аранжманот опфаќа:

  • Автобуски превоз (Скопје-Виена-Скопје)
  • Влезница за концертот од категоријата СЕДЕЊЕ
  • Ноќевање во Хотел во Виена

Аранжманот не опфаќа:

  • Патничко осигурување

ВЛЕЗНИЦИТЕ КАКО И СЕКОГАШ ЌЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ КУПИТЕ ВО 1/2 ЈУГОТОН ГТЦ

ИНФОРМАЦИИ И РЕЗЕРВАЦИИ: 078-336-331

Програма:

Состанок на групата на 14.06.2014 во 20:45ч. на паркингот Дрводекор. Тргнување кон Виена во 21:00ч. Пристигување во Виена на 15.06.2014 околу 11ч. Чекирање во хотелот и  слободно време за индивидуални активности, ноќевање. 16.06.2014 слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 19.30ч. По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон Скопје.