Известување за замена на блок билетите за претстојниот натпревар на РК Металург

Ракометниот клуб Металург ја информира македонската јавност дека на ден 06.03.2013 година, среда, почнува продажбата на влезниците за натпреварот Металург – Динамо Минск, за сите оние кои поседуваат сезонски билети за групната фаза од Лига на шампионите. Рокот за промена на сезонските влезници со влезниците за осминафиналната средба против екипата на Динамо Минск почнува да тече в среда (06.03) и трае до сабота (09.03).

Влезниците ќе може да се заменат во следните продажни места од продажната мрежа на „Купи Карти За Се“ во Скопје и низ Македонија, со приложување на сезонската влезница. Сите влезници кои нема да бидат заменети до сабота (09.03) ќе бидат пуштени во продажба од понеделник (11.03).

Скопје:
1. Моби Клуб Плус
ТЦ Капиштец - ул Васил Ѓоргов бб-лок 6а
075 488 028
gemak.mobiklubplus@onepartner.mk

2. Niko Fon
Аеродром
izvestaj@nikofon.com.mk

3. ½ Југотон
ГТЦ Први Кат
02 3213264
dejan@jugoton.com.mk

4. ТНТ ИТ МАРКЕТ
Рамстор
тел: +389 2 3213 172
contact@tnt.net.mk
www.tnt.net.mk

5. Niko Fon
Кисела Вода

Прилеп
City Tobacco
Илинденска 30
075 997 603
kiril_koteski@yahoo.com

Битола
Центро Трејд
ул.Никола тесла бб Стоковна кука Марди
047609424
centrotrejd@gmail.com

www.centrotrejd.com


Охрид
ЗЗ-Топ – Мјузикшоп
Цар Самоил број 18

Кичево
Вемакс Рекордс

Струмица
Мултимедиа Каспер 03
uл. Благој Јанков Муцето бр 3
krsmanovic.zoran@yahoo.com

Штип
Eurotours
ул. Ванчо Прке 62
078 473 181 / 075 859 778
atrencev@yahoo.com

Струга
Креденец
Hotel Drim, 6330
046 785 500
http://www.drim.com.mk

Гостивар
Тобако-АДЕ
ул. 300 ББ Чергане
tobacco.ade@gmail.com

Тетово
Патник - Вокер
Комплекс Базар - до бурекџилница Реклама, 1200
078/238-239
gageturs@yahoo.com

Радовиш
al vito
22 Октомври бр. 95