Rihanna

Anti World Tour е седмата по ред светска концертна турнеја на познатата пејачка од Барбадос, Rihanna, организирана по повод издавањето на нејзиниот осми студиски албум Anti.
Турнејата ќе започне на 26 Фебруари во Сан Диего, Калифорнија, а ќе заврши на 12 Август во Цирих, Швајцарија. Засега се закажани 69 концерти низ Северна Америка и Европа. Концертната дестинација најблизу до нас е Виена, Австрија. Концертот ќе се одржи на 9 Август, на Wiener Stadthalle - Halle, со почеток во 20 часот.

rihanna

Пакет аранжмани (влезница + превоз) во предпродажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се:

Партер аранжман - 14000 денари

Фан Пит аранжман - 15500 денари

Програма на патувањето:

*Состанок на групата на 08.08.2016 во 20:45 часот на паркингот Дрводекор.
*Тргнување кон Виена во 21:00 часот
*Пристигување во Виена на 09.08.2016 околу 11 часот
*Чекирање во хотелот и  слободно време за индивидуални активности.
*Почеток на концертот во 19.30 часот
*По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон хотелот.
*10.08.2016 слободно време за прошетка во Виена и во попладневните часови тргнување кон Скопје.

Аранжманот опфаќа:
*автобуски превоз Скопје - Виена - Скопје
*влезница за концертот од категоријата Партер или Фан Пит
*ноќевање во хотел *** во Виена
*организација на патувањето

Аранжманот не опфаќа:
*меѓународното патничко осигурување (може да го уплатите во туристичката агенција од каде што го купувате аранжманот)

  • За реализирање на аранжманот потребен е минимум од 15 патници
ВАЖНО!!!
При купување на пакет арнжманот задолжително испратете ги вашите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на contact@kupikartizase.com
Пакет аранжманите се продаваат преку продажните места на Купи Карти За Се кои поседуваат лиценца за вршење на туристичка дејност и тоа: Скопје: 1/2 Jуготон, Гтц 1 кат, ТА Савана Центар, ТА Атлантис (Т.Ц. Бисер, Влае, Центар), Art Of travel, Asiba (спроти City Mall); Прилеп: ТА Атлантис; Битола: ТА Атлантис, Глобус Травел Сервис, Тео Травел ТА; Охрид: ТА Вис Пој, ТА Атлантис; Велес: ТА Мартин Травел; Куманово: ТА Јоцо Турс; Кичево: ТА Атлантис; Струмица: ТА Aтлантис; Штип: ТА Атлантис, Еуротурс, Виктори Травел; Струга: Турис Биро Полет; Тетово: ТА Атлантис, Патник-Вокер; Радовиш: ТА Атлантис; Кавадарци: ТА Атлантис; Крива Паланка: ТА Атлантис; Гевгелија: Дори Травел;