Раде Шербеџија

rade sherbedzija koncertНајголемата балканска ѕвезда, маестралниот Раде Шербеџија со концертна промоција на неговиот нов албум „Време је драга, време је„ пред скопската публика. Воедно ова е и прв концерт на Шербеџија во Скопје по 2012 година!
Ова е неверојатна можност за неповторлива средба со единствениот Шербеџија и неговиот Западни колодворни бенд!

08 Октомври, Универзална сала, почеток во 21:00 часот.

Влезниците се во продажба на касата на Универзална Сала и на сите продажни места на www.kupikartizase.com по цена од 600,00 денари!

 

univerzalna sala