Macy Gray

Музичката агенција Keen Acts, со гордост го најавува концертот на една од најдобрите соул пејачки во светот...

soul singer koncert

 

 

 

 

 

Macy Gray ќе се претстави во Софија со својот нов албум. Фановите ќе можат исто така да ги чујат и нејзините најголеми хитови како Glad you're here, Sweet baby, Do something, I cry, Still, Why didn't you call me.... како и драматичните кавери на познати парчиња од светските инди, рок, поп и рап бeндови.

Covered е шестиот студиски албум на американската пејачка, која зад себе има 2 Греми, 2 MTV награди и над 20 милиони продадени албуми во светот.

21 Ноември, Националната палата на културата, Софија, Бугарија. Почеток 20 часот.
Влез на концертот е дозволен само на лица над 18 годишна возраст.

Цените на билетите изнесуваат 1750 денари.
Организираниот превоз изнесува 1550 денари.
Билетите можете да ги купите онлајн преку Купи Карти За Се.