Macedonia State of Trance

Од организаторите на: Tiesto, Paul Van Dyk, John Digweed, Markus Schulz, Sander Van Doorn, Ferry Corsten, Emma Hewitt, Dash Berlin и фестивалите: White Dimension 2012,2013,2014...
МSOT / Macedonia state of trance

msot


Годинава Македонија го добива своето прво издание заедно со 3 светско-афирмирани артисти кој за прв пат ќе настапат во Македонија.

ALEX MORPH
Alex Morph e eден од водечките дј и продуценти на глобалната музичка денс сцена.Повеќе од 15 години во светот на музиката и еден од највлијателните Германски транс пионери.
Со големиот број на соло изданија како и ремикси за артисти како Armin van Buuren, Paul van Dyk, Faithless, Gareth Emery, Dash Berlin, Protoculture и мн други го ставаат ALEX MORPH еден чекор напред во продукцијата и настапите на големите светски фестивали. Trance Energy, Mayday, Gatecrasher, Nature One, Soundtropolis, Cream Ibiza, A State of Trance events, Stadium of Sound, and many, many more... Неговата радио емисија, Heavens Gate се емитува низ станиците на 50 земји.

Giussepe Ottavani
Giuseppe Ottaviani е веќе 16 години во врвот на електронската сцена и високо респектиран во круговите од својата бранша.Во последните 6 години со својте високо енергични сетови настапува на сите познати светски ЕДМ фестивали. Има издадено повеќе од 100 тина синглови и ремикси како и 2 соло албуми. Неговото име е врзано за издавачката куќа VANDIT Records на PAUL VAN DYK заедно со кој има многу колаборации и ремикси а воедно му е и главен соработник во секој од неговите албуми. Постојана соработка остварува со Armin Van Bueren, Markus Schulz, Ferry Corsten, Gareth Emery, Aly and Fyla, John O Callaghan. Неговата радио емисија GO ON AIR се емитува низ стотици станици ширум светот е и прифатена од многу приврзаници на електронската сцена.

Sied Van Riel
Од земјата на најголемите дј-ски великани – Холандија доаѓа човекот кој е вистински синоним за добра журка.
Еден од малкуте дји кој во рок од една година има настапено на рекорден број настани меѓу кои и ASOT а без кој не поминува ниту еден голем светски фестивал. Moже да се пофали со огромен број на изданија за најголемите светски издавачки куќи – Spinnin, Black Hole и Armada records. Амбасадорот на најголемата светска музичко хуманитарна организација за борба против ХИВ - DANCE 4 LIVE.

Истата вечер настапуваат и нашите дји
Navigator и Satellite

Почетна цена на влезници (Промо билети) 400 ден, од 09.03 цената на билетите ќе изнесува 500 денари.
Vip влезници (1 кат-тераса, со директен поглед на дј пултот) 600 ден