Justin Bieber

koncert na svetskata mega pop zvezdaJustin Bieber, канадскиот поп/Р&Б пејач и текстописец, конечно најблиску до вас.
Бибер беше откриен во 2008 година од страна на
Скутер Браун, кој ги гледал видеата на Бибер на Јутуб и подоцна станал негов менаџер. Браун договорил Бибер да се сретне со Ашер во Атланта, Џорџија и Бибер наскоро потпишал договор со Raymond Brown Media Group (RBMG), заедничко вложување меѓу Браун и Ашер. Неговиот деби сингл „One time“, објавен во светот во 2009 година, достигнал кулминација во првите десет места во Канада и во првите триесет на повеќе меѓународни пазари. Неговото деби издание, My world, следело на 17 ноември, 2009 година, а на крајот добил платинеста сертификација во САД. Тој стана првиот изведувач кој има седум песни од деби албумот кои се искачиле на Билборд Хот 100.

Карти во предпродажба во музичката продавница ПОЛА ЈУГОТОН, ГТЦ 1 кат и онлајн преку Купи Карти За Се, по цена од 9300 денари.