Judas Priest

judas priest

Официјално известување од Авалон продукција

Почитувани

Сакаме да Ве информираме дека во договор со менаџментот  на бендовите,одлучивме  концертите кои оваа година го сочинуваат Belgrade Calling Festival 2015-Judas Priest,Helloween I Steel Temple 29.06  и Тото 30.06 да бидат префрлени од open air на Ушќе,во затворен простор во Комбанк Арена.

За оваа промена има две причини-прва и основна е што временската прогноза за Белград најавува константен дожд и лошо време до крајот на овој месец.

Причина број два е што во меѓувреме се јавија огромен број на фанови кои бараат влезници за седење за двата дена од фестивалот,а на Ушќе неможе да се изведе тоа.

Ова е финална одлука и повеќе нема да има промена на локацијата за Belgrad Calling Festival 2015.

Важно:сите фанови во Македонија кои до сега набавиле влезници за концертот на Тото, Партер/Фан Пит остануваа исти и не треба да се менуваат.

Сите фанови кои набавиле влезници за Judas Priest/Helloween/Steel Temple за Партер/Фан Пит остануваат исти и не треба да се менуваат.Фановите кои купиле влезници за Golden Parter можат да ги заменат за седење и да им бидат вратени назад 300ден.на продажното место кај што ги набавиле влезниците.Од денес во продажба се влезници за седење по цена од 1800ден.

Авалон Продукција

Ве информираме дека се познати сите детали околу годинешниот Belgrade Calling Festival. Оваа година Belgrade Calling, на барање на фановите го враќа хеви металот, а како главни звезди доаѓаат Judas Priest - еден од најголемите, најпопуларните и најзначајните хеви метал бендови на сите времиња.

Ова ќе биде прв голем open – air настап на Judas Priest во Белград, каде Halford & Co. ќе го промовираат својот нов албум „Redeemer of Souls“ и ќе отсвират најголем дел од своите култни нумери. Тоа што овогодинешниот Belgrade Calling Festival го прави најголемиот рок спектакл на просторите на целиот Балкан е фактот дека заедно со Judas Priest како специјален гостин ќе настапи уште еден голем хеви-метал бенд „Helloween“ кој за прв пат доаѓа во Белград.

Честа да го отвори овогодинешниот Belgrade Calling Festival ја доби македонскиот бенд Steel Temple. Влезниците за овој рок спектакл се пуштени во продажба преку продажната мрежа на КупиКартиЗаСе за Македонија по цена:

Партер – 1500 денари

Голден Партер – 2000 денари

Фан Пит – 2300 денари

Превоз - 2100 денари

Партер аранжман (влезница+превоз) - 3500 денари

Голден Партер аранжман (влезница+превоз) - 4000 денари

Фан Пит аранжман (влезница+превоз) - 4300 денари

НАПОМЕНА!!!

*посетителите кои ќе купат превоз карта или еден од пакет аранжманите задолжително да ги испратат своите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на contact@kupikartizase.com

*во превоз билетот и пакет аранжманите не е вклучено задолжително патничко осигурување

*последен рок за купување на превоз билет или пакет аранжман е на 24.06.2015

*поаѓање од Дрво Декор на 29.06 во 07:00

Билетите се достапни исклучиво во продажните места на ККЗС кои поседуваат туристичка лиценца
(Скопје:
Пола Југотон - ГТЦ  кат, ТА Савана Скопје - Продажно место City Mall, ТА Савана Скопје - Продажно место Центар, Atlantis Скопје, Прилеп: Atlantis, Битола: Globus Travel Servis, Atlantis, Охрид: Туристичка Агенција „Вис Пој", Atlantis, Куманово: Joco Turs T. A., Струмица: Atlantis Струмица, Штип: Eurotours, Тетово: Патник - Вокер, Гевгелија: Дори Травел)