JUDAS PRIEST

Великаните на Хеви Металот – JUDAS PRIEST
headliner
-и на  Belgrade Calling 2015!

judas priest

Со големо задоволство Ве информираме дека се познати сите детали околу годинешниот Belgrade Calling Festival. Оваа година Belgrade Calling, на барање на фановите го враќа хеви металот, а како главни звезди доаѓаат Judas Priest - еден од најголемите, најпопуларните и најзначајните хеви метал бендови на сите времиња.

Ова ќе биде прв голем open – air настап на Judas Priest во Белград, каде Halford & Co. ќе го промовираат својот нов албум „Redeemer of Souls“ и ќе отсвират најголем дел од своите култни нумери.

Тоа што овогодинешниот Belgrade Calling Festival го прави најголемиот рок спектакл на просторите на целиот Балкан е фактот дека заедно со Judas Priest како специјален гостин ќе настапи уште еден голем хеви-метал бенд „Helloween“ кој за прв пат доаѓа во Белград.

Честа да го отвори овогодинешниот Belgrade Calling Festival ја доби македонскиот бенд Steel Temple.

Влезниците за овој рок спектакл во продажба ќе бидат од 11.03.2015 (среда) преку продажната мрежа на Купи Карти За Се за Македонија по цена:

ПАРТЕР – 1500 денари

ГОЛЕДЕН ПАРТЕР – 2000 денари

ФАН ПИТ – 2300 денари 

ПРЕВОЗ - 2100 денари

Пакет аранжман ПАРТЕР - 3500 денари (влезница + превоз)

Пакет аранжман ГОЛЕДЕН ПАРТЕР - 4000 денари (влезница + превоз)

Пакет аранжман ФАН ПИТ - 4300 денари (влезница + превоз)

НАПОМЕНА!!!

*посетителите кои ќе купат превоз карта или еден од пакет аранжманите задолжително да ги испратат своите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на contact@kupikartizase.com

*во превоз билетот и пакет аранжманите не е вклучено задолжително патничко осигурување

*последен рок за купување на превоз билет или пакет аранжман е на 24.06.2015

*поаѓање од Дрво Декор на 29.06 во 07:00

Билетите се достапни исклучиво во продажните места на ККЗС кои поседуваат туристичка лиценца
(Скопје:
Пола Југотон - ГТЦ  кат, ТА Савана Скопје - Продажно место City Mall, ТА Савана Скопје - Продажно место Центар, Прилеп: Atlantis, Битола: Globus Travel Servis, Atlantis, Охрид: Туристичка Агенција „Вис Пој", Atlantis, Куманово: Joco Turs T. A., Струмица: Atlantis Струмица, Штип: Eurotours, Тетово: Патник - Вокер, Гевгелија: Дори Травел)