FERRY CORSTEN

После двете успешни изданија на Re-Born Фестивалот заедно со
Markus Schulz и Sander Van Doorn
следува
3-тото продолжение на фестивалот
со врвот од светскиот клабин.

ferry corsten
Подгответе се членот на светската електронска елита и еден од највлијателните dj-и на денешницата
FERRY CORSTEN
RE-Born или враќање на стариот сјај на нашето Скопје.
RE-Born или стремеж за промовирање на најдобрите DJ-и од светската елита во Македонија.
RE-Born или нова светлина за Македонската клаберска публика.

Со суперпромотивна цена на влезница од 300 ден, во сабота на 12 април ЕХПО Центарот ќе гори од добра музика и најдобра можна журка

Со преку 150 настапи годишно во најголемите клубови на светот на 12 април ке уживаме вo Скопје со настапот на Ferry Corsten. Главниот Кo-Продуцент на албумите и сингловите на Armin Van Buereen и главниот ремиксер на U2, The Killers, Faithless, Moby and William Orbit. Неговата радио емисија COUNTDOWN која е мегапопуларна се емитува на 160 станици и во 50 земји низ светот. Секоја година Ferry Corsten е во врвот на најгласаната листа за најдобар DJ во светот според DJ Mag. Не постои добар фестивал или настан на кој Ferry Corsten не е едно од главните имиња коe настапува, Tomorrowland, White sensation, Nature One, Dance valley, A State of Trance, Transmission, а не се забораваат ни летните годишни резиденции кои ги има во најголемиот клуб на светот Cream на Ibiza. Tој е headliner на најголеми електронски фестивали во светот Tommmorowland, A state of trance,Dance Vallеy i Sensation

Bлезници по цена од 300 ден, на 11.04, во 13 часот, цената на влезниците се менува и истите ќе чинат 400 денари.
Вип влезници 500 ден (1 кат со кој е дозволено движење и на подимуот)
Вип Пакет 4000 ден (4 вип билети, висока маса и флаша алкохол по избор)
Инфо и резервации во инбох или на 078266156

ВИП ПАКЕТИТЕ СЕ ПРОДАВААТ НА СИТЕ ПРОДАЖНИ МЕСТА. ДОБИВАТЕ ВАУЧЕР СО БРОЈЧЕ ЗА ВИСОКА МАСА. ПРИ ДОАЃАЊЕГО ВО ЕХПО ГО ПОКАЖУВАТЕ И ПОТОА ВЕ СМЕСТУВААТ НА ВАШАТА МАСА