DZIMIS TSAPAS & FRIENDS

DZIMIS TSAPAS&FRIENDS -ПРЕДНОВОГОДИШНА STAND UP&FUNK JAZZ  КОНЦЕРТ ЖУРКА 18 ДЕКЕМВРИ, 2021, 21 ЧАСОТ, МАЛА САЛА СПОРТСКИ ЦЕНТАР ЈАНЕ САНДАНСКИ-АЕРОДРОМ 

 

Голема предновогодишна стенд ап фанки-џез журка на грчкиот генијалец и голем македонски пријател и брат Џими Цапас(Dimitris Dzimis Tsapas) и неговиот бенд Friends.Џими доаѓа за првпат во Македонија која ја обожава, кај своите македонски браќа како што има обичај да каже.

Скопје заслужува вистинска предновогодишна журка за сите што имаат 30+ години, и сите кои што сакаат да поминат урнебесна вечер во смеење, пеење и танцување со Greek Dzinious Dzimis Tsapas&Friends, стариот шмекер и господин, легенда и манга, боемчина и страшен гитарист, стенд ап комичар, мајстор на импровизацијат во која учествува целата публика.

Забавата ќе ја започнат двете наши млади и сексепилни стенд ап комичарки Надица Петрова и Ивана Наскова кои ќе ја загреат публиката со своите настапи, за да потоа Џими го почне своето шоу ред урнебесен стенд ап, ред музика и забава, со неверојатни три часа забава.

Greek Dzinious  Dimitris Dzimis Tsapas на својот стенд ап репертоар има имитација на ликови(свои алтер ега) од кои ќе паѓате од смеење како што се Арапот Walid Abdal Humus, потоа Италијанецот Giacomo Pistone сервисер на еротската платформа за секс Tinder, лудиот Француз Jean Lousie de la Grenoille, Американецот будала Dan Gordon from Idaho, смешниот Шпанец Juan Pineiro, и нервозниот Холандски пакистанец Wildhred The Bandhe.

Бендот Dzimis Tsapas&Friends со соло гитаристот Џими заедно со интернационалната екипа на Шпанци, Грци, Французи и Словаци, како Диего, Маркос, Кристиан, Гаспар и Гонзалес ќе ве забавуваат со неверојатен сенс за фанки џез и одличен саксофон како од филмот Њујорк, Њујорк во рацете на Роберт Де Ниро.Гарантирана е градска, европска, фенси  журка на годината.

Не пропуштајте ја единствената журка за која ќе се раскажува со месеци, и феноменалниот Џими.

Цена на билет:600 ден до 10 декември 2021, 800 ден до 18 декември, 1000 ден на врата.

Цена на резервации со пакет:

Пакет Jack Daniels

Jack Daniels литар, 4 води , 4 кока коли  и 4 влезници во вип делот 6.000 ден до 10 декември, 7.500 до 18 декември.

Пакет Јегермајстер:

Јегер мастер 1 литар, 4 води 500 мл, 4 кока-коли  мл  и 4 влезници во Вип делот   6.000 ден до 10 декември, 7.000 до 18 декември.

Пакет Финландиа водка литар

Финландиа 1 литар, 4 води , 4 швепса   и 4 влезници во Вип делот  6.000 ден до 10 декември, 6.500 до 18 декември.

Влез  според КОВИД протоколите.

Бројот на картите е ограничен.

Дел Рио Продукција