AC/DC

ac dcAC/DC австралиски хард-рок бенд, и се сметаат за пионери на хеви металот. До денес тие се бенд кој ја има еднa од највисоките заработувачки на сите времиња. Составот е основан од браќата Malcom и Ангус, Фил Рад, Клиф Вилијамс и Брајан Џонсон. AC / DC имаат продадено повеќе од 200 милиони албуми низ целиот свет. “Back in Black”  има продадено околу 50 милиони копии ширум светот, што го прави втор најголем продаван албум на некој уметник, зад “трилер” на Мајкл Џексон и најдобро продаваниот албум на било кој бенд.

Сите нивни албуми, “High Voltage” (1975), “Powerage” (1977), “Highway to Hell” (1979), “Back in Black” (1980), “For Those About To Rock We Salute You” (1981), “BallBreaker” (1995), “The Razor Edge” (1991), “Stiff Upper Lip” (2000) and “Black Ice” (2008), им помогна да станат четврти на листата на VH1 на листата”100 најголеми уметници на Хард рокот “.

По повод турнејата ROCK OR BUST која веќе е пред распродавање, славните австралијци ќе настапат на 19 Мај во Виена, Австрија.

Пакет аранжмани (влезница + превоз) во предпродажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се, по цена од 14 250 денари.

Програма на патувањето:

*Состанок на групата на 18.05.2016 во 20:45 часот на паркингот Дрводекор.
*Тргнување кон Виена во 21:00 часот
*Пристигување во Виена на 19.05.2016 околу 11часот
*Чекирање во хотелот и слободно време за индивидуални активности.
*Почеток на концертот во 21.00 часот
*По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон хотелот.
*20.05.2016 слободно време за прошетка во Виена и во попладневните часови тргнување кон Скопје.

Аранжманот опфаќа:
*автобуски превоз Скопје - Виена - Скопје
*влезница за концертот од категоријата Трибина
*ноќевање во хотел ***
*организација на патувањето

Аранжманот не опфаќа:
*меѓународното патничко осигурување (може да го уплатите во туристичката агенција од каде што го купувате аранжманот)

  • За реализирање на аранжманот потребен е минимум од 15 патници
ВАЖНО!!!
При купување на пакет арнжманот задолжително испратете ги вашите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на contact@kupikartizase.com
Пакет аранжманите се продаваат преку продажните места на Купи Карти За Се кои поседуваат лиценца за вршење на туристичка дејност и тоа:Скопје: 1/2 Jуготон, Гтц 1 кат, ТА Савана Центар, ТА Атлантис (Т.Ц. Бисер, Влае, Центар), Art Of travel, Asiba (спроти City Mall), ТА Стаф, Кисела Вода; Прилеп: ТА Атлантис; Битола: ТА Атлантис, Глобус Травел Сервис, Тео Травел ТА; Охрид: ТА Вис Пој, ТА Атлантис; Велес: ТА Мартин Травел; Куманово: ТА Јоцо Турс; Кичево: ТА Атлантис; Струмица: ТА Aтлантис, We Travel; Штип: ТА Атлантис, Еуротурс, We Travel; Струга: Турис Биро Полет; Тетово: ТА Атлантис, Патник-Вокер; Радовиш: ТА Атлантис; Кавадарци: ТА Атлантис; Крива Паланка: ТА Атлантис; Гевгелија: Дори Травел, ТА Атлантис; Кочани: Libero Travel; Приштина: Rave Travel;