ТОТО

Со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека еден од најголемите американски бендови на сите времиња - ТОТО, за прв пат доаѓа во Скопје, со концерт во рамките на јубилејната турнеја по повод 40 години од нивното постоење, на 5-ти март 2018та година, во ВИП арената „Борис Трајковски“, со почеток во 21 часот.

Познати по своите врвни свирачки достигнувања, ТОТО е бенд кој светската музичка јавност го третира како еден од најдобрите во музичката индустрија, а членовите ги карактеризира како „Кралеви на живата свирка“. 

Во 2018-та тргнуваат на голема светска турнеја која опфаќа 40 земји, насловена "40 Trips Around The Sun", со која одбележуваат 4 децениска работа, а и со нов студиски албум кој треба да излезе во февруари идната година. 

 -Јас, David, Steve и Joseph сме задоволни и истовремено возбудени за долгогодишниот успех на бендот. Оваа јубилејна турнеја, по повод 40 години од постоењето на ТОТО ќе биде многу специјална турнеја за секој од нас и за сите наши фанови низ светот- вели гитаристот Steve Lukather.

За родоначалниците на стадионскиот рок ова ќе биде 23 турнеја и 14-ти по ред студиски албум, после низа мултиплатинести плочи продадени во преку 35 милиони примероци. 

Хитовите како што се „Rosanna“, „Africa“, „Hold The Line“ и уште многу други им донесоа многу музички признанија и пет Греми награди.  

Цените на влезниците за овој навистина голем музички настан ќе бидат објавени утревечер во 21 часот, а продажбата ќе стартува на 25ти август во 09 часот преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија.

Цени на влезниците ќе бидат:
Партер 990
Фан Пит 1500
Силвер 1200 - блок 2,5,6,7,9,10,11,14
Голден 1500 - блок 3,4,8,12
ВИП 2000 - блок 13