RIS FLOWER

 

Почитувани, со огромно задоволство Ве информираме дека на 13ти декември во Public Room придружуван од својот бенд, RIS FLOWER ќе одржи ексклузивен интимен концерт каде ќе го претстави неговиот најнов проект “Light Of Your Soul”.

На концертот ќе бидат изведени досегашните комплетно авторски песни на RIS FLOWER, а публиката ќе има можност за прв пат во живо да ги чуе и новите, досега необјавени песни.

 

RIS FLOWER –" Секогаш уживам на сцена и затоа со нетрпение очекувам да настапам пред скопската публика. Подготовките за концертот се започнати и можам да кажам е дека ќе биде навистина енергично шоу, различно од се останато. Особено ми е драго што на концертот ќе настапат и музичарите од Турција, екипа со кои ја работам музиката во изминатите години, голема Благодарност до Порше Македонија за поддршката!”

 

13ти декември Public Room почеток 21ч.

Влезниците веќе се во продажба преку продажната мрежа на "Купи Карти За Се"

RIS FLOWER "Light Оf Уour Soul". Шоу што не се пропушта!