МАКЕДОНИЈА – ЕСТОНИЈА

Кошаркарската репрезентација овој месец ќе ги започне квалификациите за Евробаскет 2021. Нашите најдобри кошаркари од А-тимот ќе ги бранат националните бои во А1 АРЕНА, Спортски центар „Борис Трајковски“, на 20.02.2020, со почеток во 20:15 часот.

Билети во музичката продавница Југотон, ГТЦ 1 кат, по цена од 100 денари