2 CELLOS

Задоволство ни е да ви најавиме дека една од концертно најуспешните светски музички атракции во моментов, дуото 2 CELLOS оваа есен доаѓа во Скопје.

Во рамки на последната светска турнеја, насловена како и нивниот последен албум "Score", популарното дуо ќе настапи во Скопје на 06ти октомври годинава, во ВИП Арена Борис Трајковски, со почеток во 21 часот.

2 CELLOS за прв пат доаѓаат во Македонија со големо продукциско арена шоу, какво што во изминативе неколку години го имаат во сите големи арени низ целиот свет.

Лука Шулиќ и Стјепан Хаусер во изминативе неколку години со својата брилијантна работа успеаа нешто што е навистина реткост во музичкиот бизнис- да се успешни и нивните концерти да се распродадени на сите континенти, и тоа во сите големи светски сали, што до нивното појавување беше незамисливо за една кросовер музичка атракција.

Билетите во продажба по следниве цени и категории:

ПАРТЕР 990 денари

ФАН ПИТ 1.500 денари (само 1.000 влезници)

ТРИБИНИ 1.200 денари (блок 1 и 15)

SILVER SEATS 1.500 денари (блок 2, 5, 6, 10, 11 и 14)

GOLDEN SEATS 1.990 денари (блок 3, 4, 7, 8, 9 и 12)