22.04.2017
ВИП Арена (мала сала) С.Ц. Борис Трајковски
22.04.2017
Скопје, Македонија

Vini Vici

Vini Vici

На 22 април во скопје доаѓа најголемата светска атракција во моментов, луѓето кои заедно со Armin Van Buuren се автори на најголемиот светски хит за 2016 и без конкуренција најбараните артисти на сите светски подиуми. Дами и господа, новите доминатори на светската електронска сцена - Vini Vici.

Актуелни со хитот “Great Spirit” заедно Armin van Buuren кој на Youtube има повеќе од 5 милиони прегледи а повеќе од 1 милион за првите две недели. Понатака актуелни со ремиксот на Hilight Tribe – Free Tibet koј na Youtube има рекордни 20 милиони преслушувања. Предвнодниците на новиот прогресивен звук кој ја превзема целата електронска сцена. Изданијата на Vini Vici издадени за Iboga records kako i WAO138 и Armada records на Armin Van Buuren веќе се вклучени во настапите на Armin van Buuren, Andrew Rayel, W&W, Hardwell, Tiesto, Paul Van Dyk, Aly & Fila, Alex MORPH, Ferry Corsten, Markus Schultz, Bryan Kearney, MarLo, Astrix, Ace Ventura, Standerwick, Yahel и останатиот дел на светската DJ-ска елита.

Хедлајнери НА ASOT, CREAMFIELDS, BOOM, TOMORROWLAND, TRANSMISSION, ULTRA, ELECTRIC DAISY CARNEVAL и сите поеминентни светски фестивали.

Во 2016 имаат рекордни 220 настапи низ целиот свет и конечно ќе го имаме задоволството да ги гледаме во целосно светло и кај нас. На 22 Април ќе настапат во Скопје, а локацијата на забавата ќе бидe објавени за неколку дена.

Продажбата на билети започнува во Среда преку продажната мрежа на Купи Карти За Се.
Утре ги објавуваме цените на влезниците и останатите артисти кои ќе бидат дел од целовечерната програма.Карти во продажба

Bel Raj Miravci Opening

Бел Рај

28.04.2017 - 01.05.2017

Lord Finesse

МКЦ, денсинг сала 25 мај

07.05.2017

MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE

Манастир Св. Илија

12.05.2017 - 14.05.2017

Школа за љубавнике Куманово

Центар за култура Трајко Прокопиев

12.05.2017

BONGZILLA

МКЦ, денсинг сала 25 мај

12.05.2017