JOHN NEWMAN

На 21 јуни во Скопје доаѓа извонредниот John Newman...

Al Di Meola

Огромно задоволство ни е да Ви го најавиме ексклузивниот концерт на најнаградуваниот гитарист на сите времиња, Al Di Meola...

ENRIQUE IGLESIAS

Авалон продукција продолжува со објавата на големи и значајни музички настани оваа сезона во Македонија...

SKOPJE CALLING | DAVID GUETTA

Под франшизата Skopje Calling, со невидена светска продукција спектакуларно шоу ќе одржи една од најголемите глобални ѕвезди на денешницата, најголемиот хит мејкер на 21 век, неприкосновениот David Guetta...

Showtime

Showtime е целодневен настан дизајниран да привлече професионалци од евент индустријата со различни позадини, а ќе ги соедини маркетинг и евент професионалците и ентузијастите и ќе им овозможи платформа за споделување на искуства...

Muse@Sziget

Live in Budapest @ Sziget Festival...

Iron Maiden

Iron Maiden, со концерт во Букурешт...

Placebo

Placebo доаѓаат во Загреб во рамките на светската турнеја по повод 20 години од издавањето на нивниот деби платинест албум насловен по името на бендот, „Placebo“...

Rihana@Sziget 2016

Спектакуларен настан што го отвара годинешниов Sziget Festival во неговиот нулти ден

Justin Bieber

Најголемата поп ѕвезда на денешницата во склоп на неговата турнеја на која го промовира својот актуелен албум “Purpose” потврди дека по прв пат ќе настапи во Хрватска...

Austrian GP Red Bull Ring 2016

Дали сте фан на Формула 1 трките?

SLAYER & ANTHRAX

Еден од најдобрите треш метал бендови во светот...

Rihanna

Виена ќе биде дел од седмата по ред светска турнеја, на број еден ѕвездата на денешницата, Rihanna...

The Cure

The Cure, ја објавија својата нова турнеја, прва после 2008 година, која ќе опфати 34 концерти во 17 земји. ..

SCORPIONS

Scorpions, култниот бенд со настап во Софија...

SIMPLY RED

Ве информираме дека еден од најдобрите светски мејнстрим бендови на сите времиња Simply Red ќе одржи концерт во Белград...

DEBORAH DE LUCA

За прв пат во Скопје гостува една од најголемите дј ѕвезди во моментов, единствената и неповторлива...

Кој е тука идиотот?!

Претстава која ја очекувавте со месеци, а ќе ја прераскажувате со години...

Arjuna

Bhooteshwara Records, Back'To The'Rituals & Distant Point ви го најавуваат официјалниот Free Earth Festival pre-party !!

Business cafe #16

На 12.05.2016 г. во кафе бар Стоби од 18:00 часот ќе се одржи 16-тото по ред Бизнис кафе Македонија!

Организиран превоз за Skopje Calling

Организиран превоз за Skopje Calling од цела Македонија...

MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE

По петти пат се одржува аутдор фестивалот MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE: ENTER THE WILDERNESS...

Hungaroring 2016

Единствена можност за сите фанови на Формула 1...

Whitesnake Ljubljana

...Токму со љубљанскиот концерт, Whitesnake ја отвораат европската турнеја во рамките на THE GREAТEST HITS TOUR...

MotoGP, BRNO  2016

Петдневен аранжман со превоз три дена престој и 2 ноќевања (**) во непосредна близина на Брно (Чешка) и тркалиштето...

MUSE

Британскиот рок бенд MUSE, во Атина...

Black Sabbath

Black Sabbath ја ставија Будимпешта на мапата на својата The End tour за 2016 година...

Megadeth

Со Купи Карти За Се, на концерт на Megadeth...

AC/DC

Виена дел од Rock or Bust World Tour на AC/DC...

Queen + Adam Lambert

За прв пат во Бугарија...

Кој е тука идиотот?!

Дом на АРМ

07.05.2016

Arjuna

Роџер Пијано (отворен дел)

07.05.2016

Business cafe #16

кафе бар Стоби

12.05.2016

DEBORAH DE LUCA

Вип Арена Борис Трајковски

13.05.2016

AC/DC

Ernst Happel Stadion

19.05.2016