Al Di Meola

Огромно задоволство ни е да Ви го најавиме ексклузивниот концерт на најнаградуваниот гитарист на сите времиња, Al Di Meola...

NICKY ROMERO and LOST FREQUENCIES

Спектакулрен диџеј сет на Nicky Romero, на 1ви август...

CECA

Неповторливата Ceca, со голем концерт во Струмица...

IAN GILLAN

Рок легендата Ian Gillan- еден од сигурно највпечатливите светски вокали на сите времиња доаѓа со уникатен концерт- со песни од Deep Purple, придружуван од бендот на Don Airey и Македонската филхармонија, под диригентство на Stephen Bentley...

White Sensation Beach Festival Vol 2

Огромно задоволствo ни е да ви го најавиме второто издание на најголемото, најспектакуларното музичко шоу, кое во 2015 за прв пат му се случи на Преспа и во знакот на бело ја сплоти Македонија на едно место...

Саша Ковачевиќ Струмица

...момчето со најубавите балади Саша Ковачевиќ со концерт во Струмица...

Lovefest 2016

10 year anniversary, three hot nights and killer line up!

Muse@Sziget

Live in Budapest @ Sziget Festival...

The Cure

The Cure, ја објавија својата нова турнеја, прва после 2008 година, која ќе опфати 34 концерти во 17 земји. ..

MUSE

Британскиот рок бенд MUSE, во Атина...

Hungaroring 2016

Единствена можност за сите фанови на Формула 1...

Whitesnake Ljubljana

...Токму со љубљанскиот концерт, Whitesnake ја отвораат европската турнеја во рамките на THE GREAТEST HITS TOUR...

MotoGP, BRNO  2016

Петдневен аранжман со превоз три дена престој и 2 ноќевања (**) во непосредна близина на Брно (Чешка) и тркалиштето...

Rihanna

Виена ќе биде дел од седмата по ред светска турнеја, на број еден ѕвездата на денешницата, Rihanna...

THE PRODIGY

The Prodigy за прв пат ќе има свој open air концерт во Македонија, на 14-ти август, на на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид...

1200 MICROGRAMS

На 2 јули, во Скопје ни гостува еден од основоположниците на психoделичниот звук...

Project Kalabalak

Сите убави работи се случуваат повеќе од еднаш, особено ако вредат...

LOVEFEST EXPERIENCE

Во годината кога се одбележува 10 годишнината од фестивалот, Lovefest со гордост ви го најавува уникатното музичко доживување...

Саша Ковачевиќ Кавадарци

...момчето со најубавите балади Саша Ковачевиќ со концерт во Кавадарци...

Саша Ковачевиќ Охрид

...момчето со најубавите балади Саша Ковачевиќ со концерт во Струмица...

Iron Maiden

Iron Maiden, со концерт во Букурешт...

Megadeth

Со Купи Карти За Се, на концерт на Megadeth...

SCORPIONS

Scorpions, култниот бенд со настап во Софија...

Placebo

Placebo доаѓаат во Загреб во рамките на светската турнеја по повод 20 години од издавањето на нивниот деби платинест албум насловен по името на бендот, „Placebo“...

Rihana@Sziget 2016

Спектакуларен настан што го отвара годинешниов Sziget Festival во неговиот нулти ден

Justin Bieber

Најголемата поп ѕвезда на денешницата во склоп на неговата турнеја на која го промовира својот актуелен албум “Purpose” потврди дека по прв пат ќе настапи во Хрватска...

Austrian GP Red Bull Ring 2016

Дали сте фан на Формула 1 трките?

Austrian GP Red Bull Ring 2016

Спилберг, Ред Бул ринг

01.07.2016 - 03.07.2016

Саша Ковачевиќ Кавадарци

Спортска Сала Јасмин

01.07.2016

Саша Ковачевиќ Струмица

Спортска Сала Парк

02.07.2016

1200 MICROGRAMS

Летен Клуб Фабрика

02.07.2016

Megadeth

Сала Универсиада

07.07.2016