THE PRODIGY

The Prodigy за прв пат ќе има свој open air концерт во Македонија, на 14-ти август, на на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид...

GREEN BEACH FESTIVAL

GREEN BEACH FESTIVAL и годинава ќе ги пречека илјадниците фанови желни за незаборавна забава со врвните светски диџеи на брегот на плажата Парк во Охрид...

Al Di Meola

Огромно задоволство ни е да Ви го најавиме ексклузивниот концерт на најнаградуваниот гитарист на сите времиња, Al Di Meola...

Дојран Ечи

Mакедонската сцена e одлично размрдана летово, вриe со концерти и настапи... Затоа Дојран Ечи ќе ве соберат на едно место...

10th Birthday Party Beach Bar Galaxy

Приказната која почна да се пишува пред една деценија, продолжува и ден денес со исто темпо...

LOVEFEST EXPERIENCE

Во годината кога се одбележува 10 годишнината од фестивалот, Lovefest со гордост ви го најавува уникатното музичко доживување...

Rihana@Sziget 2016

Спектакуларен настан што го отвара годинешниов Sziget Festival во неговиот нулти ден

Justin Bieber

Најголемата поп ѕвезда на денешницата во склоп на неговата турнеја на која го промовира својот актуелен албум “Purpose” потврди дека по прв пат ќе настапи во Хрватска...

Placebo

Placebo доаѓаат во Загреб во рамките на светската турнеја по повод 20 години од издавањето на нивниот деби платинест албум насловен по името на бендот, „Placebo“...

Rihanna

Виена ќе биде дел од седмата по ред светска турнеја, на број еден ѕвездата на денешницата, Rihanna...

NICKY ROMERO and LOST FREQUENCIES

Спектакулрен диџеј сет на Nicky Romero, на 1ви август...

Саша Ковачевиќ Охрид

...момчето со најубавите балади Саша Ковачевиќ со концерт во Струмица...

Lovefest 2016

10 year anniversary, three hot nights and killer line up!

IAN GILLAN

Рок легендата Ian Gillan- еден од сигурно највпечатливите светски вокали на сите времиња доаѓа со уникатен концерт- со песни од Deep Purple, придружуван од бендот на Don Airey и Македонската филхармонија, под диригентство на Stephen Bentley...

Ohrid Calling Превоз

Концерти МК организира превоз за првото издание на OHRID CALLING фестивалот на релација Скопје-Охрид-Скопје за следните фестивалски денови...

Mental Festival

The Real Experience of Electronic Techno Music...

Muse@Sziget

Live in Budapest @ Sziget Festival...

The Cure

The Cure, ја објавија својата нова турнеја, прва после 2008 година, која ќе опфати 34 концерти во 17 земји. ..

MotoGP, BRNO  2016

Петдневен аранжман со превоз три дена престој и 2 ноќевања (**) во непосредна близина на Брно (Чешка) и тркалиштето...

GREEN BEACH FESTIVAL

Плажа Парк

30.07.2016 - 31.07.2016

NICKY ROMERO and LOST FREQUENCIES

Стадион Билјанини Извори

01.08.2016

Ohrid Calling Превоз

Охрид

01.08.2016 - 14.08.2016

Lovefest 2016

Jezero

04.08.2016 - 06.08.2016

10th Birthday Party Beach Bar Galaxy

Beach Bar Galaxy

05.08.2016