The Chick Corea Elektric Band

The Chick Corea Elektric Band е еден од неколкуте џез состави који дефинитивно внесоа револуција во самата уметничка форма во џез музиката.

Thievery Corporation

Еднодневен аранжман со автобуски превоз и влезница

Lord Finesse

Lord Finesse е еден од архитектите и основоположниците на њујоршката хип хоп сцена.

Ohrid Calling: Afrojack

Суперстар диџејот Afrojack премиерно во македонија ноќ спроти илинден на ohrid calling 2017!

Vanessa Mae

За прв пат во Македонија најпознатата виолинистка на сите времиња...

Aca Lukas

На 20ти мај со почеток во 21 часот Аца Лукас ќе одржи спектакуларен концерт кој е дел од неговата турнеја "Најголемите журки на Балканот".

Школа за љубавнике Струмица

После играњата во Скопје, Штип, Битола и Прилеп, претставата гостува и во вашиот град.

BONGZILLA

Прилика да се сведочи на дум изведба од врвен калибар.

Momata Rock Trail

Momata Rock Trail е планинска трка со динамичен интензитет, пред сè поради својата должина од 19 километри, и релативно предизвикувачки висински профил со вкупна позитивна надморска висина од 1.050 метри.

САША КОВАЧЕВИЌ

Концертен спектакал под отворено небо!

MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE

Драги љубители на Мариово, во средината на мај го закажуваме шестото издание на фестивалот...

Мајсторот и Маргарита

Мајсторот и Маргарита на Михаил Афанасјевич Булгаков апсолутно е едно од најзначајните литературни остварувања на 20-тиот век!

Ѓурологија

Авторскиот хит „Ѓурологија“ на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, која во моментов е најгледана претстава на подрачјето на поранешна Југославија!

GnR

За најголемите фанови на GUNS N’ ROSES од Македонија...

УКРАЃЕНА ЛИЧНОС!-ХИТ КОМЕ(Н)ДИЈА СА СРЕЌКО ШОИ

Како Среќко Шоиќ се обиде да ја изработи Европската Унија!

PAROV STELAR and IMANY

Еднодневен аранжман со автобуски превоз

Ohrid Calling: HARDWELL

Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...

Mar+in Garix

Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот SKOPJE CALLING 2017...

Bel Raj Miravci Opening

by Bhooteshwara Events and Mosaik Kollektif

Школа за љубавнике Тетово

Проверете зошто „Школа за љубавнике“ е најгледаната претстава за 2016 година во Србија и зошто повеќе од 4000 љубители на добрата тетатарска претстава ја имаат погледнато кај нас.

Школа за љубавнике Куманово

Проверете зошто „Школа за љубавнике“ е најгледаната претстава за 2016 година во Србија и зошто повеќе од 4000 љубители на добрата тетатарска претстава ја имаат погледнато кај нас. После играњата во Скопје, Штип, Битола и Прилеп, претставата гостува и во вашиот град.

Cosmosis

Време е за првата OPEN AIR журка во градот убав!!!

Здраво Млади 7

Пред нас е седмото издание на фестивалот на нова музика „Здраво Млади!“

PMG Kolektiv

Песни Љубовни е седмиот по ред албум на PMG Колектив...

Тартиф

„Тартиф“ не е само најголемата комедија на Молиер, туку е и едно од најубавите дела во светската книжевност.

Nick Cave and The Bad Seeds

Во рамки на светската турнеја на која го промовираат најновиот албум Skeleton Tree, Nick Cave and The Bad Seeds, ќе одржат свој концерт и во Белгард...

Depeche Mode

Најзаразниот електро поп бенд, ја вклучи Атина во една од локаците од овогодинешната светска турнеја...

GP Formula 1 Austriа RED BULL RING

Пакет аранжман по супер промотивна цена...

Bel Raj Miravci Opening

Бел Рај

28.04.2017 - 01.05.2017

Lord Finesse

МКЦ, денсинг сала 25 мај

07.05.2017

MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE

Манастир Св. Илија

12.05.2017 - 14.05.2017

Школа за љубавнике Куманово

Центар за култура Трајко Прокопиев

12.05.2017

BONGZILLA

МКЦ, денсинг сала 25 мај

12.05.2017